Fabrik Reklam

Canvas Baskı

Canvas baskı nedir?

Canvas baskı, kanvas kumaş üzerine iç veya dış mekan baskı yapan makinalar kullanılarak yapılan dijital baskı işlemi olmaktadır. Kanvas adı İngilizceden türetilmiş bir adlandırma olmaktadır. Bir dokuma şeklidir ve adını da buradan almaktadır. Canvas kumaş kafesli görünümlü, çift örmeli, ağır gramajlı, kaba, rustik pamuklu bir kumaş olarak tarif edilebilir. Genellikle spor tarzda ceket ve palto yapımında sıklıkla kullanılır. Ressamlarında tercih ettiği bir tür kumaş türü olmaktadır.

Canvas baskı nerede kullanılır?

İç mekanlarda tercih edilmekle birlikte canvas baskı tablo imalatında sıkça tercih edilmektedir.

Kanvas baskı çeşitleri (Türleri) nelerdir?

Kanvas kumaşa baskı iç mekanlar için baskı yapan makinalarda basılabildiği gibi dış mekanlar için baskı yapan makinalarda da basılabilmektedir. Ancak dış mekanda kullanılamamaktadır.

Kanvas baskı nasıl yapılır?

Kullanılacak alan, konum, amaç ve malzemeye göre uygun kumaş türü seçilir. İç veya dış mekan Dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışmanın baskısı yapılır.  Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir.

Canvas baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

İç mekan ve Dış mekan olarak basıla bileceği için. İç mekan olanı için Organik denile bilecek su bazlı boyalar. Dış mekan da kullanılacak ise genelde solvent özlü boyalar kullanılmaktadır.

Canvas baskıda ne tür kumaşlar kullanılır?

Bir çok renk ve desende canvas kumaş vardır. Ancak Dijital baskıda kullanılıyor olarak bilinen üç çeşit düz beyaz renkte canvas kumaş var. Polyester Pamuklu Keten. Dijitalya olarak biz 0 Pamuklu canvas kumaş kullanmaktayız.

Canvas baskı nasıl korunur?

Canvas baskının ömrünü uzatmak ve korumak  amacı ile kumaş üzerine Dijitalya olarak tamamen Avrupa standartlarına uygun sağlık açısından herhangi bir zarar içermeyen özel karışımlı bir tür vernik uyguluyoruz. Bu sayede baskı siline bilir toza neme karşı koruna bilir hal alıyor.

Kanvas baskı dış mekanda kullnılırmı?

Hayır kanvas baskı dış mekanda kullanılamaz. Direkt güneş ışığı yağmur kar ve hava değişiklikleri kısa zamanda kanvas baskıya zarar verir. Canvas baskı bir iç mekan ürünüdür.