Fabrik Reklam

Mesh Baskı

Mesh baskı nedir?

Mesh, vinil ve branda malzemenin delikli olanına verilen adlandırmadır. Rüzgara karşı dayanıklılığın artırılması için üzerinde bulunan delikler sayesinde rüzgar alan yerlerde, ışığın geçirgenliğinin sağlanması ve dışarının görünmesi gerektiği bina cephelerinde, tadilat yapılan cephelerde koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlı vinil ve branda yerine kullanılabilen çok amaçlı bir üründür. Uygun mesh baskı fiyatları ile hizmet almak adına bizlerle mutlaka irtibata geçiniz. Ebat ne olursa olsun vinil ve branda da olduğu gibi farklı parçalar birbirine kaynak edilerek hiç bir problem olmadan uygulanabilir. Genel itibariyle ele alındığı zaman delikli branda yada delikli vinil olarak bilinen malzeme mesh branda yada mesh vinildir. Genel olarak mesh cephe kaplamaları için kullanılır. Malzemenin delikli olması hava akışını sağlar ve güçlü rüzgarlara karşı dayanıklılık gösterir. Mesh baskı çalışmasında  malzemenin delikli olmasından dolayı görsellerin anlaşılamayacağı düşünülebilir, ancak çok büyük alanlarda kullanlan bu teknik gözü çok yormaz. Baskıya da o derece uzaktan baktığımız için görsel bir bütün olarak bize yansır. Uygulaması zor ve riskli olan mesh cephe kaplaması uzman ellere verilmediği takdirde çoğu emeğe yazık eder.

Mesh baskı fiyatları

Firmamız sürekli olarak müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak uygun mesh baskı fiyatları ile hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Bizlere arayarak güncel liste fiyatlarımızı ihtiyacınız olan boyut ve diğer tüm özellikleri belirterek öğrenebilirsiniz.

Mesh baskı nerede kullanılır?

Rüzgar alan yerlerde, ışığın geçirgenliğinin sağlanması ve dışarının görünmesi gerektiği bina cephelerinde, tadilat yapılan cephelerde vinil ve branda yerine mesh kullanılır.

Mesh vinil branda baskı çeşitleri nelerdir?

Mesh baskı vinil branda cinsi bir malzemedir. Vinil ve Brandadan farkı delikli olmasıdır. Meshin çeşitlerinden çok özellikleri farklılık getirmektedir. Bunlarda Delik genişlikleri ve gramaj farklılıklarıdır.

Mesh baskı nasıl yapılır?

Rulo halindeki mesh dış mekan Dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir baskısı yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir. Baskıdan çıkan meshin arkasındaki koruma çıkartılarak dikim İşlemi varsa yapılır. Artık çalışma uygulamaya hazırdır.

Mesh baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

Mesh baskı bir dış mekan ürünüdür bu nedenle Solvent özlü ve yine solvent boya formatına uygun makinalarda püskürtme sistemi ile basılır. Dijitalya olarak bizim kullandığımız makinalar Eco Solventtir. (Solvent oranı düşük) makinalardır.

Mesh baskıda ne tür malzeme kullanılır?

Meshin baskısı yapıldıktan sonra, dikim veya kolon ihtiyacı var ise yapılır. Baskısı yapılan çalışmayı uygulamak için Montaj malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Mesh baskı nasıl korunur?

Mesh baskı solvent  bazlı boyalarla basılmaktadır. Solvent bazlı boyaların özelliği baskıdan hemen sonra kuruması ve malzemenin iliklerine kadar işlenmesidir. Bu nedenle iklim değişikliklerinden dolayı korunmaya ihtiyacı yoktur. Çok uzun süre güneş ışığına maruz kalmadıkça sorun olmaz.

Mesh branda baskı iç mekanda kullnılırmı?

Mesh baskı bir dış mekan ürünüdür. İç mekan için doğru bir malzeme değildir. Rüzgar alan yerlerde, Işığın geçirgenliğinin sağlanması ve dışarının görünmesi gerektiği bina cephelerinde. Vinil ve branda yerine mesh branda kullanılır. İç mekanlarda böyle bir durum söz konusu değildir.