Fabrik Reklam

Vinil Baskılar

Vinil baskı nedir?

Vinil baskı, branda baskı şeklinde de adlandırılan baskı türleri arasında olmaktadır. Vinil yapısı itibariyle PVC (Polivinil klorür) esaslı bir malzemedir. Dijitalya binlerce bitmiş iş tecrübesi ile vinil baskıda sektör lideri konumundadır. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin. Dijital baskı piyasasının ortaya çıkmasından önce reklamcılar, branda üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırarak, afiş olarak kullanmaya başlamışlardır. Şimdilerde ise reklamcılar dijital baskı sektöründe branda vinil baskıyı baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyorlar. Vinil branda fiyatları hakkında bizlere ulaşarak mutlaka fiyatlarımızı öğreniniz. Vinil malzeme sağlamlığı en başta olmak üzere esnekliği, görselliği ve uygun fiyatından ötürü birçok alanda tercih edilmektedir. Vinilin üzerine dijital baskı makinaları ile yapılan baskı işlemine vinil baskı denir. Açıkhava reklam sektöründe, belkide en işlevsel ürün vinildir.

Vinil nedir?

Bu vinil nedir sorusunun cevap olarak, vinil petro kimyasallardan imal edilmiş, temeli plastikten oluşan organik bileşenli bir malzemedir. PVC türünde bir branda malzeme olsada, bugün gözümüzün gördüğü hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Vinil bir baskı malzemesi olarak yapılan işlemle birlikte vinil baskı olarak anılmaktadır. Bugün vinil tabela, afiş, bayrak, bina giydirme gibi akla ilk gelen uygulamaların hepsinde kullanılmaktadır. Vinil malzeme, çeşitli gramajlarda olup, 440gr. ve 510gr. vinil malzeme genelde vinil germe tabela, vinil tabela, vinil reklam işleri için kullanılır. Daha ince olan 280gr. ve 320gr. vinil malzeme, vinil afiş işleri için kullanılır.

Vinil baskı fiyatları

Vinil baskı fiyatları hesaplanırken, kullanılan gramaj vinil fiyatlarını etkileyen hususlardan biridir. Ucuz vinil baskı için kullanılan 280gr.  Vinil malzeme, vinil afiş türünde kullanılır. Toplu üretimlerde vinil afiş fiyatları daha ucuz olabilmektedir.  Vinil baskı fiyatları, firmamızda değişik etkenler göstermez. Her türlü vinil malzemeye aynı kalitede baskı yapmak başlıca görevlerimiz arasındadır. Vinil malzeme; Avrupa vinil , Uzakdoğu vinil, ışıklı vinil olarak kullanım yeri ve amacına göre çeşitlilik gösterir. Ayrıca vinil poster yapımı firmamızca titizlikle yürütülmektedir. Bu konuda tecrübeli bir elden isteğinize uygun en hesaplı ve kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Bu kadar fonksiyonel  bir malzemenin, bir çeşidini her işte kullanamazsınız. Bize sorun, size yol gösterelim.

Vinil germe baskı nerede kullanılır?

Kimyası gereği oldukça dayanıklı olan vinil germe genel olarak açık alanlarda reklam ve bayrak sektöründe afiş, ışıklı ışıksız tabela, totem, yol panosu, cephe giydirme v.b. ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Açık hava reklamda vinil germe önemli bir konumda bulunmakta ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Vinil germe çalışmalarımızı inceleyerek bizlere ulaşıp bu alanda kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Vinil reklam baskı çeşitleri nelerdir?

Işıklı, ışıksız, dökme, lamine, mat ve parlak olarak vinil reklam baskı türleri bulunmaktadır. Ayrıca vinil reklam ürünleri kendi içerisinde gramaj olarakta çeşitlendirilir.

Vinil Afiş Baskı nasıl yapılır?

Baskının kaliteli olması için, hazırlanan görsel çalışmanın da kaliteli olması gerektiğini hatırlatırız. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu net görülebilir. Vinil makinaya yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir. Vinil afiş baskı işlemi başlar. Baskı püskürtme sistemi ile yapılır. Baskı bittikten sonra makinadan alınır bir müddet dinlendirilir. Artık uygulanmaya hazırdır.  Ayrı parçaların kaynak yapılarak birbirine eklenebilme özelliği nedeniyle istenilen boyuta ulaşabilmektedir

Vinil baskıda ne tür mürekkep kullanılır?

Vinil bir dış mekan ürünüdür bu nedenle solvent özlü ve yine solvent boya formatına uygun makinalarda püskürtme sistemi ile baskısı yapılır. Dijitalya olarak bizim kullandığımız makinalar eco solventtir. (Solvent oranı düşük) makinalardır.

Vinil reklam baskıda ne tür malzeme kullanılır?

Vinilin baskısı yapıldıktan sonra, dikim, yapıştırma veya kolon ihtiyacı var ise yapılır. Baskısı yapılan vinil reklam çalışmasını uygulamak için montaj malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Vinil baskı nasıl korunur?

Vinil baskı solvent bazlı boyalarla basılmaktadır. Solvent bazlı boyaların özelliği baskıdan hemen sonra kuruması ve malzemenin iliklerine kadar işlenmesidir. Bu nedenle iklim değişikliklerinden dolayı korunmaya ihtiyacı yoktur. Çok uzun süre güneş ışığına maruz kalmadıkça sorun olmaz.

Vinil baskı iç mekanda kullanılırmı?

Vinil baskı iç mekanda da istenilen alanda kullanılabilir, hiçbir sorun ve sakınca bulunmamaktadır.